Poznejte hostitelské rodiny

Každá rodina je jedinečná! Naše hostitelské rodiny se nacházejí po celém USA a každá vede jiný způsob života. Někteří žijí v blízkosti velkého města, zatímco jiné žijí v malém městě. Jeden nebo oba rodiče mohou pracovat a věk a počet dětí se liší od rodiny k rodině. Ale je tu jedna věc, kterou mají všichni společnou – je to potřeba flexibilní péče o děti a to, jestli se skutečně chcete dozvědět něco o nové kultuře a zároveň i rodinu učit o té své.

V záři reflektoru: Oba rodiče pracují

Rodina Bauer v Massachusetts

Rodiče: Sheila a Andi
Děti: Elena (8) a Alex (5)
Hostitelská rodina od: 2003
Současná au pair: Mirjam z Rakouska

Rodina Bauer doposud hostila devět au pair, a to od doby, co jejich dcera Elena byla ještě nemluvně. Všechny au pair přijali do své rodiny jako členy a považují je za své „neteře“.

Au pair program funguje tak dobře díky své flexibilitě. Můžeme se na au pair spolehnout, že nám ráno pomůže vypravit děti do školy a že je odpoledne také vyzvedne. Její rozvrh může být upraven tak, aby se přizpůsobil školnímu roku a prázdninám. Také jsem raději, že máme au pair, která s dětmi může trávit odpoledne hraním, než aby děti byly v družině. Je důležité, aby bylo jasné, jaké každodenní požadavky na au pair máte. Měli byste jí poskytnout napsaný rozvrh s jasným seznamem každodenních úkolů.

Jsme rádi, že je au pair součástí našeho života - pro děti a dokonce i jejich přátele a rodiče je to šance spojit se s naší au pair. A konečně naše děti jsou díky au pair vystaveni vlivu cizích jazyků a odlišných kultur, díky čemuž mají lepší představu o světě.

V záři reflektoru: Oba rodiče pracují

Rodina Newman v Coloradu

Rodiče: Rachel a Brent
Děti: Mason (5) a Clayot (2,5)
Hostitelská rodina od: 2008
Současná au pair: Luise z Německa

Hostitelská maminka Rachel o své au pair Luise říká: „Luisa dělá z našeho domu pro děti zábavné místo a dělá toho spoustu nad rámec. Učitelka v mateřské školce měla co dělat, aby se přizpůsobila požadavkům školy. Takže Luisa hned po příjezdu začala syna doučovat. Učí ho podle plánu a každý den něco jiného. Pokrok byl vidět během několika týdnů. Syn se nyní ve školce cítí sebevědoměji.“

Program je pro nás skvělý, protože nám dává při péči o děti flexibilitu. Někdy není potřeba, aby au pair pracovala ráno, ale naopak pozdě do večera. Ve školce tohle udělat nemůžete.

S au pair se cítím mnohem pohodlněji, protože tak mohu dětem umožnit dělat zábavné věci. Dalším důležitým aspektem je vztah, který si naše děti vytvořily především se dvěma posledními holkami. Staly se součástí naší rodiny a jsem si jistá, že budeme v kontaktu do konce života. Je to také skvělý způsob, jak se děti v tak útlém věku dozví spoustu věcí o cizích kulturách.

V záři reflektoru: Rodina s více než 3 dětmi

Rodina Rau ve Virginii

Rodiče: Dariece a Charlie
Děti: John (15), Ian (14), Gannon (8), Jackson (6) a Kristian (4)
Hostitelská rodina od: 2006
Současná au pair: Juliane z Německa

Hostitelská maminka Dariece říká: „Juliane je 19 a chová se jako 30letá (v dobrém slova smyslu)! Je tak vyspělá a zodpovědná, že ji všichni odhadují na starší. Je skvělým vzorem pro naše děti i pro ostatní au pair. Například mi jiné au pair říkají, že ji mají velmi rádi a že jsem měla velké štěstí. Naprosto s nimi souhlasím!“

Moje děti jsou v současné době na čtyřech různých školách a zapojují se po vyučování do různých aktivit. Mezi ně patří např. fotbal, plavání a jiné sporty, ale třeba také skaut.

Můj život není tak stresující, protože máme v životě další osobu, která nám pomáhá. Juliane do naší domácnosti přináší vyspělého, ale hravého ducha. Bez au pair by naše děti nemohly dělat všechny aktivity, které milují. Dodává energii nejen dětem, ale i mně.

V záři reflektoru: Rodina s jedním rodičem

Rodina Sekera v Illinois

Rodiče: Lori
Děti: Lucas (6), Courtney (4), Angela (1,5)
Hostitelská rodina od: 2010
Současná au pair: Nina z Německa

Mít Ninu v našem domě je jako mít přítele pro mě i pro děti. Z počátku to bylo těžké, ale teď už chtějí děti ukládat do postele od ní. Nina se o děti pouze nestará, ale zajímají ji jejich problémy, pomáhá jim je řešit, mluví s nimi o jejich vývoji a plánuje jejich aktivity.

Z pohledu běžného života svobodného rodiče je pro mě au pair v domě něco jako spolubydlící. Ze začátku jsem nechtěla, aby mi au pair dělala společnost, ale s Ninou jsem si několikrát povídala až do noci. Rozhodně to byla nečekaná výhoda získat parťáka na rodičovství a každodenní život.

V záři reflektoru: Rozmanitá rodina

Rodina Sternburg z Massachusetts

Rodiče: Cheryl a Robert
Děti: Alex (10), Joshua (9), Amanda a Julia (1,5)
Hostitelská rodina od: 2009
Současná au pair: Laura z Kolumbie

Rodina Sternburg hostila už tři au pair. Každé ráno au pair pomáhá Cheryl vypravit starší kluky do školy a stará se o dvojčata, než se Alex a Joshua vrátí domů. Rodina se spoléhá na au pair 9 hodin denně od pondělí do pátku a au pair tak většinou má volné víkendy. V okolí žije mnoho dalších au pair, kteří se přátelí.

„Není pochyb o tom, že za poslední čtyři měsíce Laura skutečně děti začala mít ráda a chová se k nim, jako by byly její vlastní, a naše děti zase mají rádi ji. Naučila se, jak vycházet s odlišnými osobnostmi v domě a jak získávat zkušenosti. Ke všemu má pozitivní přístup a ví, jak nejlépe zvládnout všechny možné situace. Mít rozmanitou rodinu může být zábavné, ale i časově náročné. Další pár rukou v domě zajišťuje, že úroveň napětí se drží na minimu.“

Přijďte na info schůzkuKontaktujte nás