Chcete vědět více?

Zaregistrujte se pro více informací!

Představte si cestování po USA. Představte si získávání nových přátel z celého světa. Představte si poznání druhé rodiny, druhého domova. Představte si, že se stanete au pair.

Embedded content: https://www.youtube.com/watch?v=wQSI0WvUVJM

Co znamená au pair?

Au pair je účastník výměnného kulturního programu ve věku od 18 do 26 let, který cestuje do Spojených Států přes výměnné studijní a pracovní vízum J-1, kde zůstane od 12 do 24 měsíců.

Během svého pobytu v USA žije s americkou hostitelskou rodinou a stará se o jejich děti výměnou za kulturní obohacení, cestování, nové možnosti vzdělávání a dobrodružství, na které nezapomene. „Au pair“ znamená ve francouzštině „rovná se”, což odráží druh vztahu, který má au pair s hostitelskou rodinou – rovnocenný, starostlivý a vzájemně obohacující.

Program au pair byl založen roku 1986 Ministerstvem zahraničních věcí USA, aby podpořil kulturní výměnu mezi americkými rodinami a návštěvníky z celého světa. Za více než 25 let svého fungování Cultural Care Au Pair program vyslal více než 145 000 mladých lidí do USA, aby se stali au pair, což z nás dělá největší a nejzkušenější au pair společnost na světě.

Co au pair dělá?

Podle základních pravidel programu, uvedených amerických Ministerstvem zahraničních věcí, au pair:

 • Žije s rodinou 12 měsíců s možností si pobyt prodloužit o 6, 9 či 12 měsíců
 • Stará se o děti až 10 hodin denně či 45 hodin týdně
 • Získá alespoň šest akademických kreditů či absolvuje srovnatelné množství hodin ve formálním vzdělávání na akreditované postsekundární vzdělávací instituci.
 • Dostane zdarma pokoj a stravu, týdenní kapesné v minimální výši $195,75 a příspěvek od hostitelské rodiny až $500 na požadované akademické kurzy

Jako au pair budete mít možnost cestovat, učit se, růst a získávat přátele – ale srdcem Vašeho au pair zážitku bude starání se o děti vašich hostitelů. Jako důvěryhodný a milující pečovatel budete odpovědni za to, aby děti byly šťastné, aktivní a v bezpečí. Mezi příklady povinností při starosti o děti patří příprava jídel, transport do a ze školy, praní prádla, hraní si s nimi atp.

Proč se stát au pair?

Pokud máte rádi děti a toužíte po příležitosti poznat život v jiné zemi, program au pair by pro Vás mohl být dokonalým dobrodružstvím. Jako au pair se můžete těšit na následující:

 • Osobní rozvoj

  Získejte nezávislost a zvyšte si sebevědomí. Ukončete tento zážitek s pocitem, že jste lépe připraveni na příští kapitolu svého života.

 • Kulturní výměna

  Žijte s hostitelskou rodinou a poznejte pravý americký způsob života, zatímco budete mít možnost obohatit rodinu o svou vlastní kulturu.

 • Mezinárodní pracovní zkušenost

  Získejte zkušenosti s mezinárodní prací, které můžete přidat do svého životopisu. Rozviňte ty dovednosti, které budete moci využít i jinde, a zlepšete se v angličtině.

 • Příležitosti k cestování

  Prozkoumejte USA a různorodost jejich měst a přírody.

 • Studujte na americké univerzitě

  Vyberte si předměty, které chcete studovat, a získejte vysokoškolské kredity.

 • Získejte vzpomínky na celý život

  Poznejte au pair přátele z celého světa a získejte nezapomenutelné vzpomínky.