Cultural Care Au Pair

Want to know more?

Sign up for more information!

We respect your privacy. Please read our policy.

Představte si cestování po USA. Představte si získávání nových přátel z celého světa. Představte si poznání druhé rodiny, druhého domova. Představte si, že se stanete au pair.

Embedded content: https://www.youtube.com/watch?v=w_UCrCwKPDU

Co znamená au pair?

Au pair je účastník výměnného kulturního programu ve věku od 18 do 26 let, který cestuje do Spojených Států přes výměnné studijní a pracovní vízum J-1, kde zůstane od 12 do 24 měsíců.

Během svého pobytu v USA žije s americkou hostitelskou rodinou a stará se o jejich děti výměnou za kulturní obohacení, cestování, nové možnosti vzdělávání a dobrodružství, na které nezapomene. „Au pair“ znamená ve francouzštině „rovná se”, což odráží druh vztahu, který má au pair s hostitelskou rodinou – rovnocenný, starostlivý a vzájemně obohacující.

Program au pair byl založen roku 1986 Ministerstvem zahraničních věcí USA, aby podpořil kulturní výměnu mezi americkými rodinami a návštěvníky z celého světa. Za více než 25 let svého fungování Cultural Care Au Pair program vyslal více než 125 000 mladých lidí do USA, aby se stali au pair, což z nás dělá největší a nejzkušenější au pair společnost na světě.

Co au pair dělá?

Podle základních pravidel programu, uvedených amerických Ministerstvem zahraničních věcí, au pair:

 • Žije s rodinou 12 měsíců s možností si pobyt prodloužit o 6, 9 či 12 měsíců
 • Stará se o děti až 10 hodin denně či 45 hodin týdně
 • Získá alespoň šest akademických kreditů či absolvuje srovnatelné množství hodin ve formálním vzdělávání na akreditované postsekundární vzdělávací instituci.
 • Dostane zdarma pokoj a stravu, týdenní stipendium ve výši $195,75 a příspěvek od hostitelské rodiny až $500 na požadované akademické kurzy

Jako au pair budete mít možnost cestovat, učit se, růst a získávat přátele – ale srdcem Vašeho au pair zážitku bude starání se o děti vašich hostitelů. Jako důvěryhodný a milující pečovatel budete odpovědni za to, aby děti byly šťastné, aktivní a v bezpečí. Mezi příklady povinností při starosti o děti patří příprava jídel, transport do a ze školy, praní prádla, hraní si s nimi atp.

Proč se stát au pair?

Pokud máte rádi děti a toužíte po příležitosti poznat život v jiné zemi, program au pair by pro Vás mohl být dokonalým dobrodružstvím. Jako au pair se můžete těšit na následující:

 • Osobní rozvoj

  Získejte nezávislost a zvyšte si sebevědomí. Ukončete tento zážitek s pocitem, že jste lépe připraveni na příští kapitolu svého života.

 • Kulturní výměna

  Žijte s hostitelskou rodinou a poznejte pravý americký způsob života, zatímco budete mít možnost obohatit rodinu o svou vlastní kulturu.

 • Mezinárodní pracovní zkušenost

  Získejte zkušenosti s mezinárodní prací, které můžete přidat do svého životopisu. Rozviňte ty dovednosti, které budete moci využít i jinde, a zlepšete se v angličtině.

 • Příležitosti k cestování

  Prozkoumejte USA a různorodost jejich měst a přírody.

 • Studujte na americké univerzitě

  Vyberte si předměty, které chcete studovat, a získejte vysokoškolské kredity.

 • Získejte vzpomínky na celý život

  Poznejte au pair přátele z celého světa a získejte nezapomenutelné vzpomínky.