Story

Proč miluji svou hostitelskou rodinu

Hayley Gee, Cultural Care au pair z Anglie

Od chvíle, kdy mi hostitelská rodina – Lovejoyovi – vstoupila do života, cítila jsem, že jsem na správném místě. Uvítali mě ve svém domově s otevřenou náručí a se srdcem na dlani. A z času stráveného v zahraničí vytvořili nezapomenutelnou zkušenost.

Když jsem přijela, přivítali mě na vlakovém nádraží kresbami, které mi děti nakreslily. Hned první večer mi Lovejoyovi připravili tradiční anglické jídlo, abych se s nimi cítila jako doma.

Během celého roku jsme společně podnikli mnoho rodinných aktivit. Slavili jsme Den díkůvzdání i s dalšími členy rodiny v New Yorku. Bylo to poprvé, co jsem slavila Den díkůvzdání a bylo to poprvé, kdy jsem potkala rodinu své hostitelské maminky – a všichni bylo moc milí a přívětiví. Spolu jsme jako rodina chodili do kina, bruslit, ven na jídlo, sledovali děti během vánoční soutěže, a dokonce vybírali vánoční stromeček. Byl to pro mě krásný den, na který budu vždy vzpomínat. Vyrazili jsme na farmu s vánočními stromky a hodinu ji obcházeli, abychom našli ten pravý. Pak jsme si ho odvezli a doma ho ozdobili. Když jsme věšeli punčochy na krb, měla jsem tam svou vlastní se svým jménem! Hodně to pro mě znamenalo.

Na Vánoce připravili tradiční vánoční večeři a já udělala anglický yorkshirský puding. Měli jsme velkou hostinu s celou rodinou a všichni jsme si vyměnili dárky. Všichni byli štědří, takže jsem dostala hodně krásných dárků. Skutečně jsem se cítila jako součást rodiny.

Jen pár měsíců po začátku mého au pair roku zemřela moje chůva. Byly jsme si velmi blízké, a tak mě hostitelská rodina podpořila, abych udělala cokoliv, co by mi pomohlo truchlit, ať už by to znamenalo jet domů na pohřeb, nebo zůstat ve Státech. Rozhodla jsem se zůstat a v den pohřbu mi hostitelská maminka nakoupila pár věcí, abych se cítila lépe. Všichni jsme si na její počest sedli k čaji a sušenkám, protože takové posezení měla moje chůva moc ráda. Celé to byl nápad mé hostitelské mamky a skutečně jsem byla dojatá, že to pro mě udělala.

Také bych ráda poznamenala, že moje hostitelské děti jsou prostě báječné. Cítí se kolem mě příjemně a moc rádi se mnou tráví čas – opravdu si myslím, že ve mně vidí starší sestru. A tu myšlenku miluju. Navíc mě Lovejoyovi vždycky povzbuzují, abych trávila volno se svými přáteli. Často u mě přespávají a Lovejoyovým to vůbec nevadí, protože se s mými přáteli rádi seznamují.

Teď se naše rodina chystá na návštěvu Dysneylandu! Je to hodně drahý výlet a nikdy by mě nenapadlo, že budu jeho součástí. Ale moji hostitelští rodiče mi koupili vstupenku a berou mě s sebou. Opravdu jsem jim za to vděčná a jsem šťastná.

Všechno, co pro mě Lovejoyovi dělají, je přirozené. Jsou nápadití, starostliví, milující a skutečně se ke mně chovají jako k dalšímu členu rodiny. Jsou tou nejlepší rodinou, jakou jsem si vůbec mohla přát. Jsem nadšená z každého dne i měsíce a jsem vděčná za každý úsměv, zkušenost a těším se na výjimečné chvíle, které máme před sebou.