Často kladené otázky

Přečtěte si odpovědi na často kladené otázky – od programových předpisů přes proces hledání rodiny po samotný pobyt v USA a další informace.

Chcete vědět více?

Zaregistrujte se pro více informací!

Pohlaví*
Máte řidičský průkaz?*

Stále se ještě chcete zeptat na něco o au pair programu? Níže najdete odpovědi na otázky, na které se nás nejčastěji ptáte.

Pokud odpovědi na své otázky níže nenajdete, neváhejte se obrátit na naši kancelář! Stačí nám jen zaslat e-mail nebo nám zavolat.

Informace o koronaviru

Informace o aktuální situaci covid-19 a o tom, co to znamená pro au pair program, naleznete na naší stránce s aktualizacemi a nejčastějšími dotazy ohledně koronaviru

Předpisy programu

Mohu do USA jet jako au pair pouze na 3, 6 nebo 9 měsíců?

Podle vízového požadavku Ministerstva zahraničí USA musí všichni au pair zůstat v hostitelské rodině nejméně 12 měsíců. Toto nařízení se tedy vztahuje nejen na au pair společnosti Cultural Care, ale i na všechny ostatní agentury.

Více než 40 % našich au pair se rozhodne prodloužit roční pobyt o dalších 6, 9 nebo 12 měsíců buď u své současné hostitelské rodiny, nebo vyrazí poznat jinou část USA.

Budu mít možnost si svůj pobyt v USA prodloužit?

Ano. Minimální délka času stráveného v USA v roli au pair je 12 měsíců a nad rámec si můžete svůj pobyt prodloužit o 6, 9 nebo 12 dalších měsíců. Přes 40 % našich au pair se pro tuto skvělou příležitost rozhodne!

Přijímáte jako au pair muže?

Muži jsou v Cultural Care Au Pair programu vítáni! Mějte ale na paměti, že Vaše umístění do hostitelské rodiny může zabrat o trochu více času. Proto byste měli být maximálně otevření a mít co nejvíce zkušeností s péčí o děti a s řízením. Stejně jako u všech au pair platí, že čím více zkušeností budete mít, tím větší je šance na Vaše umístění.

Co když už mám v USA vybranou hostitelskou rodinu?

Pokud jste už svou hostitelskou rodinu našli, kontaktujte nás ještě dnes, abychom Vámi vybranou rodinu mohli do našeho programu zařadit a zajistit Vám tak možnost získat J-1 vízum oficiální cestou. Protože chceme, aby byl Váš au pair rok úspěšný, budeme Vaši rodinu pečlivě kontrolovat a Vy budete muset podstoupit běžný přihlašovací proces, a to včetně poskytnutí výpisu z trestního rejstříku.

Jaký je rozdíl mezi „au pair“ a „nanny“ neboli chůvou?

Au pair francouzsky znamená „rovná se“ – au pair žije za stejných podmínek jako hostitelská rodina. Au pair pochází z jiné země a hostitelská rodina i au pair mají zájem něco se o sobě prostřednictvím kulturní výměny dozvědět. Au pair musí mít zkušenosti s péčí o děti, ale není nutné mít v této oblasti oficiální kvalifikaci. V USA musejí být kvůli vízovým předpisům au pair ve věku od 18 do 26 let a zároveň mají au pair stanoveny konkrétní zodpovědnosti, pracovní dobu a finanční odměnu. Oproti tomu nanny neboli chůva obvykle studovala péči o děti a získala tak v této oblasti oficiální kvalifikaci. Chůva nemusí nutně žít s rodinou a často se stará o domácnost více, než je dovoleno au pair.

Co je týdenní kapesné?

Všichni au pair v USA dostávají týdenní skapesné přímo od své hostitelské rodiny. Stipendium podléhá dani z příjmu a za svůj čas v USA budete muset zaplatit daně. Předpisy amerického ministerstva zahraničí stanoví minimální částku, kterou musí hostitelské rodiny poskytnout au pair, která se v současné době počítá nejméně 195,75 $ týdně. Hostitelské rodiny a au pair mohou svobodně diskutovat a souhlasit s kompenzací vyšší, než je požadovaná minimální částka ve výši 195,75 $; to však nemůže být výměnou za au pair překračující regulační limity týkající se pracovní doby (10 hodin denně; 45 hodin týdně) nebo plnění povinností nad rámec úkolů souvisejících s péčí o děti."

Přihlašovací proces a proces hledání rodiny

Za jak dlouho od podání přihlášky budu moci do USA vycestovat?

V ideálním případě budeme na zpracování Vaší přihlášky, nalezení vhodné hostitelské rodiny a přípravu na Váš au pair rok potřebovat 2–3 měsíce. Rychlost procesu závisí na tom, jak rychle dokončíte přihlášku, zapojíte se do procesu a zvládnete přípravy na cestu. Pokud nespěcháte, můžete podat přihlášku až s ročním předstihem.

Co je to reference na péči o děti?

Referenci na péči o děti Vám může poskytnout jakýkoliv dospělý jedinec, který může potvrdit, že máte určité zkušenosti s péčí o děti. Reference mohou být od rodičů, o jejichž děti jste se starali, lektora či vychovatele školy či školky, kde jste byli na stáži nebo pracovali, kouče či trenéra jakékoliv organizace, kde jste trénovali děti nebo s nimi pracovali, nebo reprezentanta jakéhokoliv programu pro mladistvé, jehož součástí jste byli. Pokud jste se starali o sourozence nebo o jiné příbuzné, může Vám referenci poskytnout i rodinný příslušník.

Co je to osobní reference?

Osobní referenci Vám může poskytnout jakýkoliv dospělý jedinec, který může potvrdit, že zvládnete žít jako au pair v americké hostitelské rodině. Jelikož naše hostitelské rodiny více důvěřují dospělým ve středním věku, kteří už mají určité životní zkušenosti za sebou, neměli byste žádat osobní reference od svých vrstevníků. Zkuste získat reference od svých učitelů či nadřízených či jiné relevantní osoby ve Vašem okolí. Reference od lidí, kteří Vás pravděpodobně budou stavět do nejlepšího světla, jako např. od přátel či rodinných příslušníků, nevzbuzují důvěru.

Kolik referencí budu potřebovat?

Celkem budete potřebovat tři reference od tří různých dospělých, kteří nejsou Vašimi příbuznými. Alespoň jedna z těchto referencí se musí týkat péče o děti.

Jak Cultural Care zkontroluje mé reference?

Všechny reference na péči o děti obvoláme a ověříme si detaily, které jste v nich uvedli, a to včetně přibližného času stráveného s dětmi. Také obvoláme Vaše osobní reference.

Ještě nemám řidičský průkaz. Je i tak možné se přihlásit?

Program vyžaduje, aby všechny au pair byly držiteli platného řidičského průkazu, takže vaši žádost nemůžeme přijmout, dokud nedokončíte autoškolu. Mezitím však doporučujeme dokončit zbývající část své přihlášky, abychom byli připraveni vás přijmout, jakmile projdete závěrečným testem v autoškole. Z bezpečnostních důvodů je nezbytné, abyste byli zkušeným a odpovědným řidičem a cítily se při řízení v USA komfortně.

Jak funguje proces hledání rodiny?

Náš tým spojování au pair s hostitelskými rodinami v USA je největší na světě. Předložíme Vaši přihlášku rodině, která se potom rozhoduje o tom, zda jste pro ni tou správnou volbou. Stejně tak se může rodina prostřednictvím našich webových stránek nebo jejich účtu poohlížet po au pair. Pokaždé, když se s Vámi rodina spojí, obdržíte od nás e-mail se základními údaji o rodině. Poté si můžete zavolat, spojit se přes Skype či e-mail a rozhodnout se, zda tato shoda odpovídá Vašim představám. Pokud se rozhodnete, že ano, tak Vám gratulujeme – našli jste se!

Vaše au pair zkušenosti

Mohu změnit rodinu v případě, že spolu nebudeme vycházet?

Naši prioritou číslo jedna je, abyste spolu s rodinou zažili skvělý čas, a měli byste tak sobě i rodině poskytnout dostatek času na to, abyste se navzájem poznali. Nicméně se samozřejmě může stát, že si s rodinou povahově nesednete. Pokud tato situace nastane, Cultural Care Au Pair se bude snažit najít nejlepší řešení pro obě strany.

Jak mohu jako au pair poznat nové přátele?

Existuje mnoho příležitostí, jak získat nové přátele během Vašeho zážitku jako au pair! Zde je jen několik:

  1. Na Au Pair Training School budete sdílet kurzy s au pair z celého světa, kteří odcestují do USA ve stejnou dobu jako vy.
  2. Na občasných setkáních v okolí. Váš místní poradce péče o děti Vás spojí s ostatními au pair žijícími poblíž.
  3. Prostřednictvím spojení s ostatními au pair během měsíčních setkáních nebo sociálních hovorů vedených naším Cultural Care týmem v USA.
  4. Na kurzech, na které jste se zapsali na vysoké škole či univerzitě, kde přijdete do kontaktu s Američany a dalšími studenty různých národností.
  5. Prostřednictvím Vaší hostitelské rodiny a komunity, kterou jste součástí.

Budu mít možnost studovat?

Součástí programu au pair podle předpisů vlády Spojených států je, že se au pair musí během svého pobytu v Americe zapsat do pomaturitního studijního programu. Je to pro au pair skvělá příležitost, jak se setkat s lidmi stejného věku a zároveň studovat něco, co by mohlo být užitečné pro budoucí život i kariéru. Bývalé Cultural Care au pair absolvovali předměty, jako jsou počítačová studia, americká kultura, cizí jazyky nebo třeba kurzy zabývající se péčí o dítě. Mějte na paměti, že Vaše studium by mělo být v souladu s Vaším rozvrhem péče o děti, který si s hostitelskou rodinou domluvíte dopředu.