Story

Změna perspektivy

Jak au pair dělají ze světa lepší místo – jedno dítě za druhým

Už jste někdy přemýšleli nad tím, že někdy život přivádí lidi do Vašeho života v tu pravou chvíli a z konkrétního důvodu? Věřím, že život přivedl do mého života starého přítele, aby mě inspiroval, a já se tak mohla stát au pair. Sám byl v programu, proto mi navrhl, ať to zkusím taky, a tak jsem do toho šla.

Bála jsem se? Byla jsem vyděšená. Ale našla jsem odvahu… a vydala se poznávat nový způsob života – a novou verzi sebe sama. Jednou z mých největších obav bylo, že nezapadnu. Bála jsem se, že mě lidé budou soudit na základě stereotypu – a tak jsem se rozhodla změnit jejich úhel pohledu a začala jsem u hostitelských dětí.

Být au pair je pozoruhodné, protože máte přímý vliv na děti. Věřila jsem, že kdybych dokázala přesvědčit dítě v USA, že lidé z jiných kultur, zemí a pozadí jsou také v pohodě, pak bych dokázala změnit svět – protože od této chvíle, až bude dítě vyrůstat, mít rodinu a vychovávat vlastní děti, tak to bude s myšlenkou tolerance, lásky a přijetí. Pak bude svět lepší a odlišné místo.

Nejen z tohoto důvodu, ale i z mnoha dalších mi práce au pair změnila život. Dokázala jsem zbořit kulturní bariéry. Podařilo se mi uspokojit svou uměleckou vášeň tím, že jsem se zapsala na kurzy umění na americké univerzitě. Jsem silnější, moudřejší, starostlivější, víc milující a vděčná. Mám opravdu velké štěstí, že mohu poznávat život v USA v roli au pair – a jsem přesvědčená, že i nadále mi tato zkušenost pomůže v rozvoji.