Story

Začala jsem jako au pair. Dnes jsem…

Absolventka programu Cultural Care Tove Meyer vzpomíná na svou au pair zkušenost a na to, jak jí pomohla nastartovat kariéru.

Tove Meyer, původně ze Švédska, byla Cultural Care au pair v letech 2002 až 2003 v Chicagu. Je novinářkou a spisovatelskou a také producentkou ve velké skandinávské talk show.

Embedded content: https://www.youtube.com/watch?v=Nxn78WI3Q0s

Vzpomínám si, když jsem poprvé na cestě z letiště spatřila semafor a najednou si uvědomila, jak je všechno úplně jiné a větší. Byla jsem v USA poprvé a bylo to zároveň poprvé, co jsem strávila delší dobu mimo domov. V ten samý okamžik, co jsem vystoupila z letadla, jsem se začala spoléhat jen a pouze na sebe.

Naštěstí jsem se od okamžiku, kdy jsem se setkala se svou druhou, hostitelskou rodinou, cítila, jako bych byla doma. Byli opravdu otevření a komunikace ohledně dětí a mé práce byla skvělá. Cítila jsem jistotu ohledně cíle mého pobytu a přišlo mi, že mě u sebe přivítali s otevřenou náručí. Cítila jsem jejich důvěru a uvědomění, že mohu jejich dětem předat něco zvláštního. Z tohoto důvodu jsem si značně zvýšila sebevědomí – podařilo se mi mnohem víc, než jsem vůbec doufala, že zvládnu.

Během svého au pair roku jsem se začala poznávat, rozvíjet se a přemýšlet nad tím, čeho bych chtěla v životě dosáhnout. Zjistila jsem, že jsem hodně sociálně orientovaná a mám dobrodružnou povahu s tvůrčí myslí. Začala jsem ve svém pokoji hodně psát, zejména krátké příběhy a romány, a uvědomila jsem si, že jsem v tom opravdu dobrá. Doma ve Švédsku vyšla v antologiích některá má díla a v USA jsem vyhrála několik soutěží. (Ano, internet byl v tu dobu už v provozu!)

Moc se mi líbilo, jak jsem se zcela přirozeně seznamovala s novými lidmi, ať už to bylo v supermarketu nebo ve škole mých hostitelských dětí. Setkala jsem se s mnoha lidmi a zaposlouchala se do jejich příběhů. Právě můj zájem o životní příběhy jiných lidí mě přiměl zvažovat dráhu novinářky – a přesně to se stalo, každý den pracuji s životními příběhy různých lidí.

Být au pair je dobře vypadající položka v životopise, která ukazuje, že umíte tvrdě pracovat a přebrat zodpovědnost a že máte dostatek odvahy opustit svou zemi a žít v odlišné kultuře. Ale také bych řekla, že tato zkušenost je obohacující na všech úrovních. Je to dobrodružství a výzva, kterou s ničím jiným nelze srovnávat. Kulturní zkušenost, která Vás v určitém smyslu definuje po zbytek Vašeho života.