Story

Chvíle s mou hostitelskou rodinou

Co přesně znamená najít si svou druhou rodinu? Au pair se podělili o chvíle, kdy se skutečně cítili jako doma.

Druhý domov
Magdalena W. – na obrázku se svými hostitelskými dětmi Milesem, Naomi a Adele

„Domov je tam, kde je tvoje srdce. Teď doopravdy mohu tvrdit, že mám dva domovy: jeden v Polsku a jeden v Texasu.

Když jsem poprvé na letišti uviděla své tři hostitelské děti s velikým plakátem ‚Vítej v naší rodině, Magdaleno‘, dojalo mě to, protože ten plakát byl větší než děti. Od té chvíle jsem věděla, že jim patří moje srdce.

Moje hostitelské děti mají skvělou povahu a jsou srdeční. Jsou hodně aktivní a mají rádi závody na skútrech, pečení a oblékání. Mimo to milují naše každodenní dobrodružství, jako je hraní si v dětském muzeu nebo prostě jen návštěva obchodu s hračkami. Dokáží ocenit maličkosti a jsou skutečně vděční. Jako v každé jiné rodině musíte vložit hodně úsilí do toho, abyste hostitelským rodičům pomohli vychovat jejich děti. Nicméně pokud na oplátku dostanete lásku, uznání a také víte, že se na ně můžete spolehnout, tak pro mě není nic, co by mě motivovalo víc."

Dynamické duo
Andressa R. – na obrázku se svými hostitelskými rodiči Patrikem a Tim a hostitelskými dětmi Asherem a Liamem

„Moji hostitelští rodiče a já tvoříme tak skvělou partu, že jsme se škádlili od prvního týdne. Můžu s nimi mluvit o čemkoliv a cítím se s nimi jako s přáteli, protože se mohu otevřít v jakékoliv tématu, kterému se nakonec společně zasmějeme. Čas od času zůstaneme vzhůru až do jedné nebo dvou ráno, protože si povídáme o všem možném, nebo třeba jen koukáme dlouho na televizi.

Můj první týden tady mě vzali do brazilského obchodu a řekli mi, ať si vyberu cokoliv, co bych chtěla vyzkoušet, a nakoupili jsme potraviny, abychom s nimi mohli doma vařit. A tak jsme měli brazilské jídlo třikrát nebo čtyřikrát po sobě. Patrick strávil hodiny přípravou čtyř různých jídel a to vše proto, abych se cítila jako doma.

Jednou mě chytla taková křeč, že zajel Patrik do obchodu, koupil mi čokoládovou zmrzlinu, půjčil nějaké filmy, udělal mi brownies a dal mi deku s tím, že si mám lehnout na gauč a odpočívat. Tim se mi snažil pomoci tím, že mi nabídl, abych si dala koupel nebo šla do vířivky, a dal mi zahřívací podložku.

Mám je neskutečně ráda a jsem vděčná, že jsou v mém životě, protože jsou to lidi, kteří mě obejmou, když to budu potřebovat, a také mě podpoří a postarají se o mě. Budou mi všichni nesmírně chybět, až odjedu, ale jsem si jistá, že naše přátelství jen tak neskončí; udělám všechno proto, abych s nimi udržela kontakt a abych i nadále byla součástí jejich života. Na cenné chvilky, které jsme spolu strávili, budu vzpomínat navždy."

Maličkosti
Faby A. – na obrázku se svým hostitelským dítětem Linden

„Proč jsou Crusovi tak úžasní? Mohu Vám upřímně říct, že to není kvůli dárkům, které od nich dostávám, nebo kvůli dovoleným, na které mě s sebou berou. Není to ani kvůli jejich autům ani kvůli jejich krásnému domovu.

Ne. To, co mi Crusovi dali, je mnohem cennější. Jsou to všechny ty maličkosti. Protože když strávíte rok se třemi lidmi, které jste nikdy předtím nepotkali, tak to nejsou velká gesta, která z této zkušenosti udělají něco úžasného, ale právě maličkosti.

Pokaždé mě Julia s Ryanem představují svým kamarádům jménem, tedy nejen jako jejich ‚au pair‘. Skutečně mi nikdy nezapomenout přinést z obchodu oblíbený druh kávy, přestože sami pijí jen čaj. Nebo třeba to, že když je někdo požádá, aby se vyfotili jako rodina, nikdy mě z focení nevynechají.

Julia, Ryan, Linden a já sdílíme radosti, starosti, zábavu i vyčerpání. Vlastně je to taková rodinná dovolená, desítky nocí, které jsme si společně hověli na gauči, stovky společných jídel… Nespočet vzpomínek, které s námi zůstanou navždy."