Story

Poznávání nové kultury

Jak jsem se naučila žít jako místní

Mou největší motivací k tomu stát se au pair v USA bylo, že jsem si přála strávit rok svého života zcela ponořená do života a kultury někoho jiného. Toužila jsem prozkoumat novou zemi, ochutnat nové jídlo, naučit se nový jazyk, poznat nové přátele – a poznat, jaké to je žít v Americe. Samozřejmě práce s dětmi byla úžasná, protože trávit s nimi čas je zábava. A přestože je to obrovská zodpovědnost, tak pokud milujete to, co děláte, rádi převezmete zodpovědnost za každodenní povinnosti týkající se péče o děti.

Než jsem svůj program začala, hodně jsem si toho o zkušenostech jiných au pair přečetla a věděla jsem, že je to přesně to, co chci sama vyzkoušet. Chtěla jsem najít místo, které bych mohla považovat za svůj druhý domov, s rodinou, která by mě brala jako jejich plnohodnotného člena. A k tomu všemu by mi taková nezapomenutelná zkušenost pomohla zdokonalit se v angličtině!

Díky času strávenému v kůži au pair se můj život zcela změnil. Zjistila jsem o sobě mnoho věcí, na které bych pravděpodobně nikdy nepřišla, kdybych neodjela. Překvapilo mě zjištění, že jsem mnohem trpělivější, než jsem si myslela – a také jsem se stala vytrvalejší a sebevědomější poté, co jsem sama musela řešit mnoho různých situací, v nichž jsem byla na sto procent zodpovědná za veškerá rozhodnutí.

Po návratu do Argentiny jsem si našla práci na plný úvazek, konečně jsem se stala samostatnou a poprvé v životě bydlím sama. Být au pair mi umožnilo poznat nezávislost, důvěru a větší pocit svobody.