Povinnosti a odpovědnost

Program Au Pair je rovnováha mezi kulturní výměnou a prací. Práce au pair znamená péči o děti na plný úvazek. Během celého pobytu si budete s dětmi hrát, budete odpovídat za jejich bezpečnost a budete pomáhat s dalšími povinnostmi, jako je například příprava jídla nebo odvoz do kroužků. Vaším úkolem je poskytovat dětem kvalitní péči a aktivně je zabavit, pokud máte službu zrovna Vy. Také možná budete pomáhat s domácími pracemi, pokud se budou týkat dětí.

Odpovědnost au pair je omezena na péči o děti a související povinnosti, jak je stanoveno americkým Ministerstvem zahraničí. Neočekává se, že budete plnit povinnosti, které se přímo nedotýkají dětí, jako je například těžká manuální práce v podobě úklidu, práce na zahradě nebo podobné druhy práce. Náš program také chrání au pair a hostitelské rodiny souborem limitů.

Zde jsou některé z těch nejdůležitějších:

  • Budete pracovat maximálně 45 hodin týdně a ne víc než 10 hodin denně.
  • Máte nárok na 1,5 dne volna týdně a jeden volný víkend měsíčně.
  • Během roku dostanete 2 týdny placené dovolené

Je důležité si uvědomit, že jako au pair si vytvoříte s hostitelskou rodinou zvláštní pouto a jako rodinný příslušník můžete být požádáni o pomoc při účasti na povinnostech, se kterými by typický člen rodiny pomohl.

Bezpečnost programu je zajišťována zákonně, a to v regulacích amerického Ministerstva zahraničí. Pro více informací o rámcových podmínkách amerického Ministerstva zahraničí, prosíme klikněte zde.

Přijďte na info schůzkuKontaktujte nás