Poznejte místní podporu

Cultural Care Au Pair koordinátoři péče o děti jsou osobně k dispozici rodinám a au pair a pomáhají vytvořit vhodné výchovné prostředí. Tvrdě pracují, aby rodiny a au pair získali co nejlepší zážitky. A koordinátoři to dělají proto, že je to baví. Zde si můžete přečíst, co Vám chtějí říct.

Karen, místní koordinátorka v Illinois

V roce 2007 Karen zorganizovala v centru Chicaga první Cultural Care Au Pair hru Scavenger Hunt, která se stala každoroční událostí a nyní ji pravidelně v Chicagu hraje přes 200 au pair a 20 koordinátorů.

Za posledních osm let jsem pracovala s více než sto au pair z Latinské Ameriky, Jižní Ameriky, Evropy, Austrálie a Jižní Afriky a s mnohými z nich jsem stále v kontaktu přes e-mail nebo facebook. Moje role koordinátora mi rozšířila pohled na svět daleko za hranice mých představ.

Protože žiju v Lake County celý svůj život a v této oblasti jsem od roku 1986, znám to tu velice dobře. Vím, kde jsou nejlepší místa pro nábor nových a kvalitních hostitelských rodin. Když se rodina zajímá o program au pair, vím přesně, kde žijí, kam chodí děti do školy, kde rodiče pracují a jaký kostel rodina navštěvuje. Je snadnější vžít se do jejich života v Lake County. To a moje zkušenosti jako koordinátorka mi pomáhají potenciálním rodinám představit výhody programu au pair a zjistit, zda by byly jako hostitelské rodiny vhodné.

Každoměsíční schůzky plánuji s dostatečným předstihem a vždy na ně pozvu i ostatní koordinátory z oblasti. Setkání jsou zábavná, zajímavá a vždy zahrnují i důležitá bezpečnostní témata. Chodíme na bowling, podílíme se na charitativních akcích, navštěvujeme místní hasičskou stanici a policejní oddělení kvůli prezentacím o bezpečnosti, pomáháme na místní Ace Hardware s mytím aut v rámci charitativního projektu Kids First, chodíme na procházky na krásná místa, účastníme se hodin sebeobrany pro ženy, chodíme fandit na baseballové, basketballové nebo hokejové zápasy, převlékáme se do kostýmů na Halloween, v rámci první pomoci se učíme resuscitaci, prohlížíme si vánoční strom na náměstí a někdy jen tak zajdeme na kafe nebo na pizzu. Na mých setkáních se rozhodně budete bavit a poznáte nové přátele.

Naučila jsem se toho tolik o světě a různých kulturách. Jsem také ráda, že mohu být svědkem postupného vývoje au pair během celého pobytu. Je velmi zajímavé sledovat, jak zrají, stávají se nezávislými, přizpůsobují se jiné kultuře a baví se. Často mi mnoho z nich na konci říká, jak se změnily k lepšímu a jak jsou rádi, že se rozhodly stát se au pair a že získaly jedinečné zkušenosti.
 

Maria, místní koordinátorka v Connecticut

Maria, koordinátorka a zároveň bývalá au pair, je se svou hostitelskou rodinou stále v kontaktu – 25 let poté! Maria se snaží vytvořit pro ostatní au pair v její skupině zázemí vedoucí k úspěšnému pobytu a názorně jim ukazuje, jak každá z au pair může dokázat své zainteresování do programu a jejich hostitelské rodiny.

Po osmi letech práce jako Cultural Care Au Pair koordinátorka jsem do programu stejně zapálená, jako když jsem v roce 1986 poprvé přišla do USA jako au pair. Jako koordinátorka se snažím úspěšně začlenit au pair do americké rodiny a kultury a chci, aby si nejen s rodinou vytvořili přátelství na celý život.

Práce jako koordinátor přináší řadu povinností a nejoblíbenější z nich je pomáhat rozvíjet silné vztahy mezi mými au pair a hostitelskými rodinami. Aby bylo možné zahájit hladkou integraci, setkám se s hostitelskou rodinou a au pair co nejdříve po příjezdu a přesvědčím se, že začali společně pracovat na budování silných vztahů. Nadále jsem s oběma stranami v blízkém kontaktu a po celou dobu je podporuji.

Je důležité, aby se au pair ve stejném regionu navzájem přátelili. Proto se každé úterý setkáváme v místním Starbucksu a sdílíme své zkušenosti, abychom se navzájem poznali. Pro au pair je velmi důležité vytvořit si širokou síť přátel. Au pair v mé skupině mají v oblibě scházet se úterní večery a já zase ráda sleduji, jak si vytváří přátelství bez hranic na celý život. Také ráda organizuji každoměsíční setkání au pair, čímž do jejich programu vnáším další kulturní zážitky. Moje skupina se těší na výlety a akce, jako je např. návštěva fotbalového zápasu Yale – Harvard, hra Scavenger hunt v New Yorku, jízda na kánoích, laser game, letní kino, halloweenské zábavní parky, místní požární stanice, oslava svátku Dne sv. Patrika a všemi oblíbená každoroční karaoke noc!

Je pro mě potěšením vést au pair a dohlížet na ně během celého pobytu, který většina z nich charakterizuje jako nejlepší dobu jejich života, být s nimi v kontaktu po jejich návratu domů a poslouchat od nich, jak je rok v zahraničí obohatil ve více směrech, než si lze vůbec představit.

Katrina, místní koordinátorka v Massachusetts

Jejími slovy: Když přijde au pair na pobyt, čím více jste toho ochotni dát, tím více se Vám toho vrátí. Katrina je matkou teenagerů a sama au pair hostila. Už šestnáct let poskytuje svým au pair skvělou podporu, a to před programem, v jeho průběhu i po jeho skončení.

Jsem jedna z mnoha, která bude Vaší místní podporou. Budu úzce spolupracovat jak s Vámi, tak s Vaší hostitelskou rodinou, abyste měli úspěšný pobyt a abyste si z USA odnesli jen samé pozitivní zkušenosti. Je to krok důvěry, žít s rodinou, se kterou jste se nikdy nesetkali, ale nebudete v tom sami. Bude tu pro Vás místní koordinátor, jako jsem já, na kterého se budete moci kdykoliv obrátit s jakýmikoliv otázkami nebo problémy, a také se seznámíte s dalšími au pair z Vašeho okolí, abyste získali nové přátele a zkušenosti.

Mým úkolem jsou nábory hostitelských rodin a pohovory, díky kterým se ujistím, že jsou pro tento program vhodnými adepty. Musí být obeznámeni s pravidly a vědět, jak zajistit, abyste se cítili v rodině vítáni, a jak Vás naučit vše, co potřebujete znát o jejich rodině a jejich očekávání. Pohovory probíhají osobně, vždy si zkontroluji jejich reference a často s nimi projdu přihlášky au pair, aby si vybrali někoho, kdo jim bude perfektně sedět.

Než odjedete do USA, mohu pro Vás být přes e-mail zdrojem odpovědí na Vaše případné dotazy a pomoci Vám s problémy, se kterými se potýkáte. Jakmile přijedete, zkontroluji Vás, abych se ujistila, že všechno probíhá v pohodě. Také se během prvních dvou týdnů setkám s rodinou na orientační schůzce, abychom znovu prošli programové zásady, studijní příležitosti, zdravotní pojištění a povinnosti vztahující se k péči o děti, které jste s rodinou prodiskutovali. Během celé doby mi můžete kdykoliv zavolat, napsat e-mail nebo mě navštívit osobně, a to v případě jakýchkoliv otázek nebo problémů, pokud budete potřebovat pomoct s výběrem studijního kurzu nebo Vás napadne cokoliv jiného.

Práce au pair rozhodně není vždy snadná, ale pokud k věcem přistupujete pozitivně, pracujete tvrdě a je pro Vás péče o děti a hostitelská rodina na prvním místě, naskytne se Vám příležitost ke studiu, cestování a nalezení nových přátel na celý život. Velmi ráda jsem svědkem toho, jak se angličtina au pair zlepšuje a jak vyspělé a nezávislé se zdají po celém roce. Díky tomu, že Vás zde přivítám a podporuji Vás a povzbuzuji po dobu celého pobytu, si myslím, že hraju ve Vašich krásných zážitcích a zkušenostech alespoň malou roli!  

Přijďte na info schůzkuKontaktujte nás