Často kladené otázky

Zajímá Vás, kdy budete moci vycestovat, nebo co se stane, pokud si nebudete rozumět s hostitelskou rodinou? Zde se snažíme odpovědět na některé z nejčastějších dotazů, které dostáváme. Pokud mezi nimi nenajdete ten svůj, pak nám stačí napsat e-mail a my Vám obratem odpovíme!

Jaký je rozdíl mezi „au pair“ a „nanny“, neboli chůvou?
Za jak dlouho od podání žádosti budu moci vycestovat?
Mohu si vybrat, kde chci žít?
Co vlastně „au pair“ znamená?
Přijímáte jako au pair muže?
Co když už mám v USA vybranou hostitelskou rodinu?
Mohu změnit rodinu v případě, že spolu nebudeme vycházet?
Kolik zkušeností s dětmi potřebuji?
Jak mohu poznat nové kamarády?
Ještě nemám řidičský průkaz. Je i tak možné se přihlásit?
Budu mít možnost studovat?

 

Jaký je rozdíl mezi „au pair“ a „nanny“, neboli chůvou?

V mnoha anglicky mluvících zemích se oba pojmy používají k označení osoby, která se stará o děti, zatímco rodiče pracují. Nicméně oba pojmy mají nepatrně odlišné významy. Au pair francouzsky znamená „rovná se“ – au pair žije za stejných podmínek jako hostitelská rodina a jako zaměstnanec v domácnosti také žije. Za normálních okolností au pair pochází z jiné země a hostitelská rodina i au pair mají zájem něco se o sobě prostřednictvím kulturní výměny dozvědět, například o zvycích a životním stylu obou zemí. Au pair musí mít zkušenosti s péčí o děti, ale není nutné mít v této oblasti oficiální kvalifikaci. Nanny, neboli chůva, obvykle studovala péči o dítě a získala tak v této oblasti oficiální kvalifikaci. Chůva nemusí nutně žít s rodinou a často se stará o domácnost víc než au pair. V USA kvůli vízovým předpisům musí být au pair ve věku od 18 do 26 let, zatímco chůva může být ve věku od 20 do 60 let. Pro chůvu je obvykle péče o dítě kariéra, kdežto au pair chce poznat novou zemi a kulturu před studiem nebo budováním kariéry.

Za jak dlouho od podání žádosti budu moci vycestovat?

V ideálním případě budeme potřebovat několik měsíců na zpracování Vaší přihlášky, nalezení vhodné hostitelské rodiny a přípravu na Váš au pair pobyt. Pokud chcete vycestovat dříve, budeme pracovat tak rychle, jak jen to bude možné, abychom Vám vyhověli. Pokud nespěcháte, můžete podat přihlášku až se šestiměsíčním předstihem.

Mohu si vybrat, kde chci žít?

Naší prioritou je umístit Vás do rodiny, se kterou si nejlépe sednete bez ohledu na destinaci, nemůžeme zaručit, že budete umístěni do konkrétní části USA. Od kandidátů je proto požadována flexibilita ohledně místa umíštění, základem úspěšného au pair pobytu není místo, ale ta správná hostitelská rodina, ve které budete šťastni.

Co vlastně „au pair“ znamená?

Slovo pochází z francouzštiny a znamená „na stejné úrovni“ nebo „rovná se“. Jako au pair budete přivítáni v americké rodině, pomůžete s péčí o děti a zároveň se ponoříte do nové kultury. Budete pracovat až 45 hodin týdně, během nichž budete pomáhat dětem ve všech aspektech: s přípravou do školy, budete je vozit na volnočasové aktivity, dělat s nimi domácí úkoly a číst jim pohádky na dobrou noc. Nicméně je důležité neopomíjet fakt, že každá rodina je unikátní stejně jako Vy. 

Přijímáte jako au pair muže?

Muži jsou vítáni, ve skutečnosti některé hostitelské rodiny preferují jako au pair muže. Stejně jako u žen se budeme snažit umístit Vás do rodiny, která Vám bude vyhovovat nejvíce.

Co když už mám v USA vybranou hostitelskou rodinu ?

I když můžete mít hostitelskou rodinu vybranou, tak americký zákon vyžaduje, abyste měli oficiální au pair vízum, které lze získat prostřednictvím Cultural Care Au Pair. Takže neváhejte kontaktovat naši kancelář v USA ještě dnes a my Vám pomůžeme Vaši rodinu zapsat do našeho programu.

Mohu změnit rodinu v případě, že spolu nebudeme vycházet?

Naši prioritou číslo jedna je, abyste spolu s rodinou zažili skvělý čas a měli byste tak sobě i rodině poskytnout dostatek času na to, abyste se navzájem poznali. Nicméně se samozřejmě může stát, že si s rodinou nesednete. Pokud tato situace nastane, Cultural Care Au Pair se bude snažit najít nejlepší řešení pro obě strany.

Kolik zkušeností s dětmi potřebuji?

Měli byste mít před odjezdem alespoň 200 hodin zkušeností s péčí o dítě z nedávné doby, u mužských kandidátů je potřeba doložit 500 hodin zkušeností s péčí o děti. Čím víc zkušeností máte, tím sebevědomější budete a naskytne se Vám tak větší šance přijetí do programu. Zkušenosti s dětmi jsou pro naše hostitelské rodiny při výběru au pair prioritou. Proto všem doporučujeme, aby získali před odjezdem co nejvíce zkušeností.

Jak mohu poznat nové kamarády?

Naskytne se Vám mnoho příležitostí poznat nové kamarády. Prvních pět dnů v USA strávíte na výcvikové škole Au Pair v New Yorku, kde se seznámíte s au pair z celého světa. Také obdržíte seznam ostatních au pair ze stejné oblasti, se kterými se budete každý měsíc setkávat na schůzkách pořádaných místními zástupci. Kurz, který si vyberete ke studiu na místní univerzitě, Vám také dá příležitost k seznámení. Navíc se budete moci seznámit s novými lidmi přes hostitelskou rodinu.  

Ještě nemám řidičský průkaz. Je i tak možné se přihlásit?

Jedním z požadavků programu je, že všichni au pair musí být držitelem platného řidičského průkazu (přijatelný je prozatimní průkaz). Nemůžeme přijmout Vaši přihlášku, dokud nesložíte zkoušky. Prosím pokračujte ale ve vyplňování přihlášky, abychom Vás mohli do programu zařadit, jakmile zkoušky složíte. Z bezpečnostních důvodů je také důležité, abyste byli zkušení a zodpovědní řidiči, abyste se cítili při řízení v USA pohodlně. U mužských kandidátů je podmínka držení řidičského průkazu po dobu alespoň 1 roku pro možnost přijetí do programu.

Budu mít možnost studovat?

Součástí programu au pair podle předpisů vlády Spojených států je, že se au pair musí během svého pobytu v Americe zapsat do postsekundárního studijního programu. Je to pro au pair skvělá příležitost, jak se setkat s lidmi stejného věku a zároveň studovat něco, co by mohlo být užitečné pro budoucí život i kariéru. Bývalí Cultural Care Au Pair absolvovali předměty, jako jsou počítačová studia, americká kultura, cizí jazyky nebo třeba kurzy zabývající se péčí o dítě.

Přijďte na info schůzku