Během času, který strávíte jako au pair v USA, bude vaše hostitelská mamka pravděpodobně hrát ve vašem životě důležitou roli. Hostitelské mamky se mohou stát skvělým zdrojem podpory a rad a pomohou vám užít si au pair život naplno. Abychom vám pomohli vytvořit si s vaší mamkou skvělý vztah, sestavili jsme 5 nejlepších způsobů, jak si vybudujete trvalé pouto.
1. Začněte s budováním pouta hned zkraje
Můžete začít pracovat na vztahu s hostitelskou mamkou, jakmile začne proces hledání rodiny! Během povídání s hostitelskými rodinami budete klást spoustu otázek na různá témata – nezapomeňte se proto zeptat i na takové, které vám pomohou lépe poznat vaši budoucí hostitelskou mamku. Až se spojíte s hostitelskou rodinou, může trvat týdny či měsíce, než skutečně dorazíte do USA a oficiálně se s nimi setkáte. Využijte proto tento čas k dalšímu poznávání vaší hostitelské rodiny a hostitelské mamky. Vaše úsilí se vyplatí, až se poprvé setkáte osobně a bude vám připadat, že zdravíte přítele spíše než cizího člověke.
2. Komunikujte a buďte upřímní#
Jakmile se připojíte ke své hostitelské rodině, měli byste se svými hostitelskými rodiči co nejčastěji mluvit o tom, jak se věci mají. Ať už půjde o plánované rozhovory nebo o méně formální povídání, je důležité sdílet, jak se cítíte a o čem si myslíte, že jde dobře, a co naopak ne. Je také důležité vnímat úhel pohledu hostitelských rodičů a být otevřený, pokud přijdou s nějakým návrhem nebo konstruktivní kritikou. Při komunikaci s hostitelskými rodiči mluvte za každých okolností pravdivě. Být upřímný je to, co vytváří důvěru – a základem dobrého vztahu.
3. Plánujte s předstihem
Vaší nejdůležitější zodpovědností jako au pair bude péče o hostitelské děti. Ale budete mít také volno na kurzy, cestování s přáteli a mnohem více! I když máte nárok na volno, budete se muset u svých hostitelských rodičů informovat o termínech dovolené a prázdnin, pokud existuje možnost, že by vaše volno zasahovalo do plánované péče o děti. A vždy je dobrý nápad domlouvat se s co největším předstihem! Znát vaše plány předem pomůže hostitelské rodině přizpůsobit si vlastní program a v případě potřeby zajistit náhradní péči o děti. A další důvod, proč plánovat s předstihem? Hostitelské rodiny se starají o pohodu a bezpečnost svých au pair a budou se cítit lépe, když budou předem vědět, co máte v kalendáři.
4. Vyjadřujte vděčnost
Dělá vaše hostitelská mamka něco pro to, aby se ujistila, že zažíváte skvělou zkušenost? Kupuje vám oblíbenou svačinu, když jde do obchodu? Pomáhá vám procházet weby vysokých škol, abyste našli perfektní kurz? Povzbuzuje vás, když se vám stýská po domově? Pokud ano, nezapomeňte jí vyjádřit vděčnost, aby věděla, že si jí vážíte. Upřímné „děkuji“ nebo ručně psané poděkování či vzkaz jsou jednoduchá gesta, ale s velkým dopadem. Vděčnost bývá nakažlivá, tak se nedivte, že vám hostitelská mamka také vyjádří vděk za vše, s čím hostitelské rodině pomůžete.
5. Bavte se
Součástí každého skvělého vztahu je schopnost společně se pobavit – a existuje tolik způsobů, jak toho s hostitelskou mamkou dosáhnout! Najděte si společný zájem – procházky, sledování stejného pořadu na Netflixu, vaření – a dělejte ho společně tak často, jak to jen půjde. Naplánujte si jednoduchý výlet jen ve dvou, jako třeba že si zajdete na kávu nebo vyrazíte na lekci cvičení. Využijte konverzační kartičky, abyste se vzájemně lépe poznali. Uspořádejte taneční párty v kuchyni. Společná zábava posílí vaše pouto a budete se díky ní cítit dobře! Každý vztah má své mouchy, ale pokud začnete vytvářet pouto od samého začátku a budete procvičovat komunikaci, plánovat dopředu, vyjadřovat vděk a bavit se, váš vztah s hostitelskou mamkou bude jen vzkvétat.